x
Wypełnij formularz Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!
     
  x Bezpieczny hotel Bezpieczny hotel Szanowni Państwo,
  Uważnie monitorujemy rozporządzenia GIS oraz oświadczenia Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące koronawirusa (COVID-19) i postępujemy zgodnie z wytycznymi tych agencji.
  Więcej
  zaplanuj pobyt

  Basen i sauny

  Basen i sauny

  Strefa Basenowa

  Nasza strefa basenowa składa się z kąpielowego basenu o długości 14 m i głębokości 1,2 m, jacuzzi, a także strefy relaksu z leżakami. Dzięki stosunkowo niewielkiej głębokości basen jest bezpieczny dla osób nieumiejących pływać i nie wymaga nadzoru ratownika. Atrakcjami basenu są podwodne masaże i basenowy wodospad. Temperatura wody w basenie to 28 stopni, a w jacuzzi 33 stopnie Celsjusza. W recepcji SPA dostępne są ręczniki kąpielowe i ręczniki do saun. 


   

  Sauna fińska 
  Wysoka temperatura i niska wilgotność powietrza to typowe cechy każdej sauny fińskiej. Dzięki temu możemy stopniowo rozgrzewać organizm, doprowadzając do silnego pocenia się, przyspieszonego krążenia, eliminacji toksyn. Pobyt w saunie powinien trwać około 10 minut, po czym należy się schłodzić, odpocząć i jeśli mamy na to chęć  wrócić na kolejny seans. Z sauny fińskiej nie powinny korzystać osoby mające kłopoty z układem krążenia, pękającymi naczyniami krwionośnymi, dzieci bez opieki osoby dorosłej. 

  Łaźnia parowa 
  Temperatura w okolicach 50 stopni Celsjusza i wysoka wilgotność powietrza to z kolei atrybuty łaźni parowej. W takiej atmosferze dochodzi do bardzo intensywnego pocenia się i oczyszczania skóry z toksyn. Pobyt w łaźni parowej jest bardzo relaksujący i dużo mniej obciążający dla serca niż pobyt w saunie fińskiej. Właśnie w łaźni parowej znajduje się natrysk, z którego korzystamy przed rozpoczęciem seansu do spłukania i ochłodzenia miejsca, w którym będziemy siedzieć. 

  Sauna infrared 
  Osoby, które nie tolerują wysokich temperatur, mogą z powodzeniem korzystać z sauny infrared. Zastosowane tutaj promienniki podczerwieni spowodują, że nasze ciało również się rozgrzeje, ale nie będziemy przebywać w bardzo rozgrzanym powietrzu. Dzięki temu będzie nam łatwiej oddychać i ogrzewać tylko wybrane partie ciała. 

  Strefa schładzania 
  Pobyt w każdej z saun powinien być przeplatany schłodzeniem ciała i odpoczynkiem. W zależności od tego jak jesteśmy przygotowani, jaki efekt chcemy uzyskać, możemy schładzać ciało bardzo gwałtownie, korzystając z podwieszonego wiadra wypełnionego zimną wodą. Dużo łagodniejszą formą ochładzania będzie z pewnością rozpoczęcie procesu od zanurzenia stóp w specjalnie do tego przygotowanych nieckach z zimną wodą, aby później schłodzić całe ciało pod prysznicem. Pamiętajmy, że powolne ochładzanie ciała jest dużo bezpieczniejsze, jeśli mamy jakiekolwiek problemy z układem krążenia. 

  Zbiór dobrych praktyk korzystania z saun

  ostatnie badania wody

  roczna ocena wody
   
  godziny otwarcia:
  10:00 - 20:00

  10:00 - 22:00
  w piątek i sobotę

  w lipcu i sierpniu
  od 10:00 - 21:00

  Aktualne oferty

  Wszystkie oferty

  Opinie

  design & code LemonArt.pl