Zapytaj o pokój

Okolice

Frombork

W odległości 20 km leży Frombork - miasto Mikołaja Kopernika. czytaj dalej ...

Frombork, zwany Grodem Kopernika jest miejscem, w którym ten wielki polski uczony spędził 33 lata swojego życia. To tutaj napisał swoje dzieło „O obrotach ciał niebieskich".

Dziś odwiedzający Frombork mogą zwiedzić Wzgórze Katedralne z Bazyliką Archikatedralną z XIV w., w której latem odbywają się koncerty organowe. Na Wzgórzu mieści się również muzeum Mikołaja Kopernika, planetarium i punkt widokowy na Wieży Radziejowskiego.

Polecane linki:
strona UMiG Frombork - informacja turystyczna
strona Wzgórza Katedralnego

Pole golfowe Sand Valley Golf & Country Club PASŁEK

Golf w Sand Valley jest innym doświadczeniem od gry w golfa na większości z nowo powstałych i powstających pół golfowych. Otwarte przestrzenie, pofałdowane fairwayer, wymagające greeny i polodowcowe wydmy wkomponowane w morenowy krajobraz nadają polu wyjątkowy charakter. Tu każdy dołek jest inny, zaprojektowany tak, aby stawiać wyzwania najlepszym i cieszyć początkujących graczy.

Elbląg

Elbląg – miasto na prawach powiatu w województwie warmińsko-mazurskim, siedziba władz powiatu elbląskiego i gminy wiejskiej Elbląg

Od 1992 stolica diecezji elbląskiej. Najstarsze miasto w województwie, jedno z najstarszych w Polsce (rok założenia 1237, prawa miejskie 1246). Miasto posiadało prawo do czynnego uczestnictwa w akcie wyboru królaTakże najniżej położone miasto w Polsce. Leży u ujścia rzeki Elbląg do Zalewu Wiślanego. Według danych z 30 czerwca 2012 r. ma 123 977 mieszkańców.

Elbląg to ośrodek przemysłu ciężkiego (Scana Zamech zajmująca się produkcją śrub napędowych do statków oraz Zakład Metalurgiczny Alstom Power), przemysłu spożywczego (browar wchodzący w skład Grupy Żywiec), również turystycznego (Kanał Elbląski ze słynnymi pochylniami). Największy jednak rozwój miasta przypadał na okres od 1 czerwca 1975 do 31 grudnia 1998, kiedy Elbląg był stolicą województwa. Miał wtedy miejsce znaczny napływ ludności do miasta.

Oddano niedawno do użytku węzeł Elbląg-Wschód, znacznie skracający szlak z Gdańska i Warszawy do Elbląga i obwodu kaliningradzkiego (tzw. Berlinka, teraz droga ekspresowa S22 Elbląg – Grzechotki). Wraz z nowo budowanym przejściem Grzechotki – Mamonowo II będzie to najkrótsza droga z zachodu na wschód Europy. Obecnie trwa przebudowa na odcinku Elbląg-Wschód – Jazowa w kierunku Gdańska. Dzięki dotacjom z Unii Europejskiej rozbudowywany jest port morski, sieć tramwajowa, a także odbudowywane Stare Miasto. Jednocześnie budowane są nowe osiedla mieszkaniowe: Modrzewina-Północ, Krasny LasDąbrowa oraz przemysłowa Modrzewina-Południe.

Elbląg jest jednym z najlepiej spenetrowanych archeologicznie polskich miast. Dzięki temu elbląskie muzeum posiada unikatowe eksponaty (np. średniowieczną windę).

                                              źródło Wikipedia

Brama Targowa
Malbork

Miasto w północnej Polsce, leżące na Żuławach Wiślanych nad rzeką Nogat, 39 tys. mieszkańców.

Najważniejszym zabytkiem miasta jest Zamek Krzyżacki, którego budowę rozpoczęto w 1274 roku. W 1997 roku zamek został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. 

Inne zabytki, które warto zwiedzić to: Stare Miasto z gotyckim kościołem Św. Jana Chrzciciela, Ratusz Staromiejski z XIV w. oraz zespół murów obronnych z dwiema średniowiecznymi bramami miejskimi oraz Szkołą Łacińską. 

Turyści chętnie biorą udział w imprezach kulturalno - sportowych, np. w "Oblężeniu Malborka".